05 gru 2017

„Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”

We wtorek – 28 listopada odwiedziliśmy studio Katolickiego Radia Zamość, aby po raz kolejny zaprezentować rozważania osób świeckich nad czwartym przykazaniem „Dekalogu”, które brzmi: „Czcij ojca swego i matkę swoją”.

Tym razem głos zabrały uczennice z klasy III „c” i III „d”: Karolina Winiarz, Joanna Buczek, Gabriela Gościńska, Karolina Nepelska, Karolina Zuchowska oraz Izabela Kowalik. Gościliśmy także panią Jolantę Bentkowską – nauczyciela bibliotekarza pracującego w naszej szkole. Nie zabrakło również koordynatorki wszystkich audycji – pani Edyty Świstowicz- Mazur.

Podczas audycji mówiliśmy o relacjach ludzi młodych z rodzicami. Próbowaliśmy wyjaśnić,  co oznacza słowo „czcić” i jak je interpretować w dzisiejszym świecie.
Powiedzieliśmy również o tym, jak ważną rolę  w naszym życiu odgrywają rodzice i jak powinniśmy okazywać im szacunek. Przy okazji poruszyliśmy bardzo ważny temat wychowania dzieci. Wspominaliśmy także o braku szacunku i miłości wobec matki czy ojca…

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania grudniowej audycji już w najbliższą środę –  6 grudnia  o godzinie 18:00 na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Izabela Kowalik