14 gru 2017

O tej rocznicy nie można zapomnieć – 13 grudnia 1981r.

W 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego młodzież naszej szkoły wraz z Jednostką Strzelecką 2033 im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie przygotowała niecodzienną lekcję historii.

Starając się przywołać pamięć o tamtych wydarzeniach nasi koledzy przygotowali audycje oraz inscenizacje (rekonstrukcje) wydarzeń z 1981 r. dotyczącą pacyfikacji strajkujących robotników. Była to żywa lekcja historii, społeczność naszej szkoły mogła zobaczyć na własne oczy jakim dramatycznym wydarzeniem był stan wojenny.

Niech tamten czas będzie dla nas lekcją. Mimo tego, że dzisiaj możemy wszyscy cieszyć się z demokratycznego, niepodległego państwa polskiego, to nie oznacza, że wolność jest rzeczą nabytą raz na zawsze. O wolność trzeba zabiegać i ją pielęgnować, aby nigdy więcej bezprawie i tyrania nie wzięły góry w naszym państwie.

Foto: Katolickie Radio Zamość