20 gru 2017

Konkurs krajoznawczy z języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE” IV edycja 2017/2018 „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND”

7 grudnia 2017r. odbył się  w naszej szkole I etap konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego,  pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Uczniowie – w grupach trzyosobowych – zmierzyli się z testem, który zawierał pytania z zakresu geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W tej edycji pytania dotyczyły Niemiec.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 6 trzyosobowych zespołów. Najlepszą okazała się drużyna, w skład, której weszli uczniowie klasy II TI – Dawid Szczybyło,  Michał Różański i Piotr Słoniec. Drużyna ta będzie reprezentować naszą szkołę na etapie regionalnym, który odbędzie się 13 kwietnia 2018r. w Przemyślu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy a zwycięskiej drużynie życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.