03 sty 2018

Ten kruchy skarb – życie!

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili studio Katolickiego Radia Zamość, aby zaprezentować swoje przemyślenia tym razem na temat V przykazania „Dekalogu”. W dyskusji udział wzięli uczniowie z klasy III „c” i III „d”: Joanna Zagrodzka, Sylwester Kopciuch, Wioletta Janczura, Marta Zapalska i Kinga Zaborniak. Gościliśmy również Panią doktor – Małgorzatę Dryblak. Tradycyjnie towarzyszyła nam pomysłodawczyni projektu – pani Edyta Świstowicz-Mazur.

W tym miesiącu snuliśmy rozważania na temat zabijania i niszczenia zdrowia. Poruszyliśmy wiele aspektów tego przykazania i pokazaliśmy, jak na wiele sposobów można grzeszyć przeciwko V przykazaniu Bożemu. Pochyliliśmy się również nad takimi kwestiami, jak aborcja i eutanazja. Mówiliśmy także o naszym stosunku do sportów ekstremalnych i próbowaliśmy wyjaśnić, czym są używki i jak wpływają na nasze zdrowie.  Z pomocą naszego gościa staraliśmy się wskazać, jak powinniśmy dbać o własne zdrowie i życie.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Dryblak za przyjęcie  zaproszenia  i udział w dyskusji!

         Wszystkich zainteresowanych V przykazaniem „Dekalogu” postrzeganym oczami świeckich, serdecznie zapraszamy do wysłuchania styczniowej audycji, już 3 stycznia o godzinie 18:00 na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Kinga Zaborniak