04 sty 2018

Cybernauci – Kompleksowy Projekt Kształtowania Bezpiecznych Zachowań w Sieci

W dniach od 4 października 2017 r. do 26 października 2017 r. Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie brał udział w cyklu szkoleń z programu CYBERNAUCI – KOMPLEKSOWY PROJEKT KSZTAŁTOWANIA BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ W SIECI, który jest skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów.

Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. W projekcie udział wzięło 227 uczniów oraz 60 nauczycieli, szkolenia miały formę warsztatów, które prowadziła Pani Aleksandra Bek, Emisariuszka Bezpiecznego Internetu Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci.

Za udział w projekcie szkoły Zespołu Szkół otrzymały CERTYFIKATY.