05 sty 2018

Projekt eTwinning

Od listopada klasa 3 Technikum Informatycznego na lekcjach języka angielskiego ma możliwość poznania swoich rówieśników z Włoch, Turcji i Czech. Lekcje odbywają się w ramach projektu eTwinning, pod tytułem „ CULTURE-ACTIVE LESSONS” , który jest częścią programu Erasmus +. W trakcie zajęć uczniowie tworzą międzynarodowe grupy i współpracują ze sobą tworząc prezentacje, wykonując ćwiczenia i dyskutując na temat kultury, turystyki, historii oraz codziennego życia w swoich krajach. Uczestnicy projektu porozumiewają się za pomocą wideokonferencji, czatów i mediów społecznościowych.

Do tej pory odbyły się 3 lekcje. Uczniowie rozmawiali m. in. o miejscach które warto odwiedzić w Polsce i we Włoszech, tradycjach świątecznych i kuchni w krajach partnerskich. Na stronie twinspace.etwinning.net/50444 znajdują się materiały z lekcji, zdjęcia, quizy, filmy oraz prezentacje wykonane przez uczniów biorących udział w projekcie.