07 mar 2018

Z wizytą w KRZ… – okiem pierwszoklasistki…

27 lutego br. wybraliśmy się do Katolickiego Radia Zamość, aby nagrać kolejną audycję z cyklu „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”. Tym razem zajęliśmy się VII przykazaniem, które brzmi: „Nie kradnij”. W dyskusji wzięli udział: Pani Edyta Świstowicz-Mazur, Karolina Skiba, Karolina Weiss (uczennice kl. III C), Magdalena Kuchta (uczennica kl. I TE), Piotr Banaś, Krzysztof Kłoś oraz prowadzący audycję  Patryk Procyk ( uczniowie kl. III D).

Podczas dyskusji mówiliśmy o problemach, z którymi borykają się ludzie dopuszczający się kradzieży. Zastanawialiśmy się również nad karaniem kleptomanów na równi z osobami zdrowymi,  zmuszonymi przez los czy też sytuację rodzinną do takiego postępowania. Jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że nie powinniśmy osądzać innych do momentu, kiedy nie dowiemy się, dlaczego posuwają się do tak okropnego przestępstwa. Naszym obowiązkiem jest wyciągnięcie pomocnej dłoni do bliźnich, znajdujących się w potrzebie. Nie powinniśmy zostawiać ich samych z problemami, ponieważ mały gest z naszej strony może odmienić czyjeś życie.

Wszystkich zainteresowanych VII przykazaniem „Dekalogu” postrzeganym oczami świeckich, serdecznie zapraszamy do wsłuchania się w naszą audycję, już w środę – 7 marca o godzinie 18:00 na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Magdalena Kuchta