20 mar 2018

SPOTKANIE AUTORSKIE Z URSZULĄ KOPEĆ-ZABORNIAK

15 marca 2018 r. z okazji Światowego Dnia Poezji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Urszulą Kopeć-Zaborniak. Pani Urszula to niezwykle aktywna osoba, z zawodu bibliotekarka, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie, z zamiłowania poetka i podróżniczka.

Wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach poetyckich i prozatorskich. Laureatka m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Haliny Poświatowskiej w kategorii „po debiucie” w 2017 roku oraz zdobywczyni III miejsca w Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej w Kaliszu.

Pierwsza stypendystka Konkursu im. Olgi Rok dla bibliotekarzy z małych miejscowości. To właśnie dzięki tej nagrodzie wydała swój debiutancki tomik „Data ważności”, który jest odbiciem jej fascynacji podróżami. Znajdziemy tu wiersze dedykowane najbliższym: mężowi, rodzicom, rodzeństwu i dziadkom.

Podczas spotkania poetka czytała swoje wiersze i opowiadała w jakich okolicznościach powstawały, skąd czerpie inspiracje do tworzenia, jakie przeżycia i wydarzenia dnia codziennego ujmują ją do tego stopnia, że pragnie wyrazić je w swoich wierszach. Pani Urszula to wnikliwa obserwatorka życia, codzienności, czemu daje wyraz w swoich wierszach, jak sama mówi, bardzo realistycznych.
Z zapartym tchem słuchaliśmy też o zakulisowych ciekawostkach konkursów literackich oraz o „literackim dojrzewaniu” poetki, kształtowaniu warsztatu literackiego i niepowtarzalnego stylu.
To było bardzo inspirujące spotkanie i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci. Może dzięki niemu częściej sięgniemy po poezję…