22 mar 2018

EUROSCOLA 2018

W ramach nagrody za wygrany konkurs Euroscola 2018, w dniach 15- 18.03.2018 15-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką pani Doroty Wałczyk i pani Magdaleny Dworak udała się na autokarową wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Zmierzając do głównego celu naszej podróży zwiedzaliśmy wiele zabytkowych, historycznych miast.

 Już pierwszy dzień obfitował w niezwykłe wrażenia. Odwiedziliśmy Drezno, podziwialiśmy liczne zabytki  podążając śladami króla Augusta II Mocnego a następnie udaliśmy się w dalszą podróż.  

Drugiego dnia, wszyscy elegancko ubrani, od samego rana czekaliśmy z niecierpliwością na udział w obradach Parlamentu Europejskiego Strasburgu, gdzie przez jeden dzień mogliśmy się poczuć jak eurodeputowani. Nawiązaliśmy znajomości z rówieśnikami ze wszystkich zakątków UE, udoskonaliliśmy swój angielski, głosowaliśmy nad ustawami, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Na zakończenie dnia udaliśmy się na wieczorny spacer uliczkami tego malowniczego francuskiego miasta.

 Następnego ranka udaliśmy się w drogę powrotną i w godzinach popołudniowych zwiedzaliśmy Pragę.

Lekko zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni i pełni nowych wrażeń, po długiej podróży wróciliśmy do Lubaczowa. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Nieczęsto ma się przecież okazję być w trzech państwach w ciągu kilku dni.