16 kw. 2018

Ogólnopolski Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

W piątek, 13.kwietnia 2018, w Przemyślu, w II. Liceum Ogólnokształcącym im. Prof. K. Morawskiego odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „TURBOLANDESKUNDE -DEUTSCHLAND”. Konkurs organizowany jest od czterech lat przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie

W etapie regionalnym wzięło udział łącznie 10 drużyn – z Przemyśla, Jarosławia, Krosna, Sanoka, Przeworska i Lubaczowa. Naszą Szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy 2TI : Dawid Szczybyło, Michał Różański oraz Piotr Słoniec.

Podczas trwającego dwie godziny konkursu uczestnicy trzyosobowych drużyn odpowiadali w języku niemieckim na zagadnienia z zakresu geografii, historii, gospodarki, kultury oraz aktualnej sytuacji Niemiec.

Drużyna naszej szkoły już na samym początku zmagań zrobiła wielkie wrażenie. Nie chciano wierzyć, że przy jednej godzinie zajęć tygodniowo można reprezentować tak szeroką wiedzę i dojść do II etapu konkursu. Pasja , zainteresowanie, zamiłowanie do języka niemieckiego i entuzjazm naszych trzech reprezentantów sprawiły, że w tym niełatwym konkursie Dawid Szczybyło, Michał Różański oraz Piotr Słoniec zdobyli szóste miejsce.

Gratulacje za pomyślny udział w konkursie oraz wykorzystywanie technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy!!!