23 kw. 2018

I Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika

Kostka Rubika jest grą logiczną skonstruowaną przez Erno Rubika w 1974 roku. Światowy rekord w układaniu sześcianu należy do Seunga Beoma Cho, obywatela Korei Południowej, a czas ułożenia wynosi 4,59 s.

17 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Kostki Rubika. W naszej szkole uczciliśmy ten dzień zorganizowaniem I Szkolnego Konkursu Układania Kostki Rubika. Do zaciętej rywalizacji przystąpiło ośmiu zawodników z różnych klas, którzy nie tylko układali kostkę , ale i ustanawiali własne rekordy. Dzięki specjalnym matom oraz zegarom do układania kostki Rubika, zawodnicy mogli poczuć się jak na profesjonalnych zawodach w tej dyscyplinie. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu.

W trakcie konkursu pod uwagę brano średni czas układania z pięciu rund. Tabela wyników przedstawia się następująco:

  1. Krystian Załuski l TiM 13,12 s
  2. Gabriel Kopciuch l TL 14,75 s
  3. Oleh Pryshliak l TL 34,00 s
  4. Dawid Świdniak l TiM 54,15 s
  5. Karol Farion lll TM 54,79 s
  6. Adam Gliniak l TiM 01:01,25 min
  7. Krzysztof Jabłoński lll TM 01:12,00 min
  8. Daniel Biały lll TM 01:26,96 min

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji.