23 kw. 2018

Komórkomania# w ZS

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku od Dawcy Niespokrewnionego. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby baza potencjalnych dawców była coraz większa!

Od 4 lat w naszej szkole organizujemy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, w tym roku odbędzie się 27 kwietnia, czyli w najbliższy piątek.

By się zarejestrować, musisz mieć ukończone 18 lat i ważyć co najmniej 50 kg. W piątek poprosimy Cię o wypełnienie formularza (potrzebny będzie dowód osobisty) i pobranie patyczkiem materiału z wewnętrznej strony policzka… i już!

Zapraszamy między godziną 7.30 a 15.15 do malej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im.gen J. Kustronia w Lubaczowie, ul. Kościuszki 161

Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

????????????????????????????????????