01 maj 2018

Zdobywamy nowe doświadczenia – czyli kolejna wizyta w KRZ!

We wtorek – 17 kwietnia  br. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udali się do siedziby Katolickiego Radia Zamość, aby pochylić się nad IX przykazaniem „Dekalogu” w audycji z cyklu „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”.

Tym razem w dyskusji wzięły udział uczennice z klasy 1TE: Justyna Ważna, Katarzyna Ważna, Oliwia Rozwód, Anna Gacek, Angelika Nisztuk, Magdalena Kuchta  oraz Aleksandra Pawluk z klasy 2TE. Jak zawsze towarzyszyła nam nasza polonistka –  Pani Edyta Świstowicz – Mazur.

Dyskusja poświęcona IX przykazaniu miała na celu wyjaśnić z perspektywy osób świeckich powody zdrad i rozwodów wśród par małżeńskich. Zastanawialiśmy się także nad przyczynami niewierności oraz nad tym, kiedy jest odpowiedni moment, aby wypowiedzieć to magiczne słowo „kocham”. W rozmowie wspominaliśmy również o stanie emocjonalnym dzieci, które są świadkami rozstania rodziców.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w pierwszą środę miesiąca – 2 maja o godz. 17.05 na antenie Katolickiego Radia Zamość: www.krz.pl lub na stronie naszej szkoły.

Oliwia Rozwód