22 cze 2018

Kampania „Drugie życie”

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja promująca przeszczepy w ramach kampanii „Drugie życie”. Spotkanie inauguracyjne miało miejsce 18. 01. 2018 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.
Wystartowaliśmy z działaniami na terenie szkoły i poza nią.

W dniach 3 – 4 lutego 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbyła się akcja charytatywna pt. „Motocykliści dla Mirka”. Miała ona na celu pomóc Mirkowi w zbiórce funduszy na protezę. Akcja ta była skierowana do całej społeczności powiatu lubaczowskiego. Młodzież i nauczyciele udzielali zainteresowanym informacji na temat kampanii „Drugie życie” oraz rozdawali osobom pełnoletnim oświadczenia woli.

W dniach 24 – 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbywały się Dni Otwarte Szkoły, podczas których młodzież i nauczyciele podejmowali działania edukacyjne dotyczące świadomego dawstwa narządów, organizując konkursy na temat transplantacji organów.

27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół organizowana była kampania DKMS Komórkomania# w ZS połączona z kampanią „Drugie życie” .

Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” we współpracy z Urzędem Miejskim w Lubaczowie oraz Młodzieżową Radą Miasta 2 maja 2018 r. zorganizowało piknik „Promyk dla Lenki”, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Leny Medyńskiej, podopiecznej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”. W ramach wydarzenia, które miało miejsce w tzw. „starym parku”, zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Podczas tej akcji młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie kolportowali materiały informacyjne i oświadczenia woli z zakresu kampanii „Drugie życie”.
14 czerwca 2018 r. w Hotelu Prezydenckim miało miejsce uroczyste zakończenie kampanii „Drugie życie”. Byliśmy tam i jesteśmy uszczęśliwieni tym, że możemy pomagać.