10 wrz 2018

„Szkoła z wartościami” – czyli kolejny rok współpracy z KRZ

W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie również będą współpracować z Katolickim Radiem Zamość.

Nasze tegoroczne audycje będą emitowane w ramach cyklu: „SZKOŁY Z WARTOŚCIAMI” w każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 17.10 na antenie KRZ.

Już od października rozpoczniemy dyskusję na temat „Siedmiu grzechów głównych” widzianych oczami świeckich. Wspólnie spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania, nurtujące nie tylko ludzi młodych, ale także każdego człowieka, bez względu na wiek…

We wrześniu chcemy jednak pochylić się nad Patronem naszej szkoły – generałem Józefem Kustroniem, gdyż w tym roku obchodzimy 50. rocznicę nadania imienia Zespołowi Szkół. Tym razem przed mikrofonem zasiądą: Dyrektor Zespołu Szkół w Lubaczowie – Pan Andrzej Nepelski, Pan Konrad Morawski – nauczyciel historii w Zespole Szkół w Lubaczowie, absolwentka naszej szkoły: Alicja Skibicka – studentka IV roku logopedii z audiologią na UMCS w Lublinie, prowadząca audycję – Edyta Świstowicz-Mazur oraz uczniowie: Wiktoria Sopel, Magdalena Kuchta, Oliwia Rozwód i Krystian Sopel.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w najbliższą sobotę – 15 września, o godzinie 17:10 na antenie Katolickiego Radia Zamość – www.krz.pl lub na stronie szkoły w zakładce: „Audycje tworzone przez uczniów”.

E. Mazur