21 wrz 2018

Niezwykła lekcja historii

18 września mieliśmy okazję uczestniczyć w niezmiernie ciekawej lekcji historii poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Prezentacja „Nie tylko 11 listopada! Zapomniana historia roku 1918” przygotowana przez p. Tomasza Kubę Kozłowskiego autora i koordynatora programu Warszawska Inicjatywa Kresowa w Domu Spotkań z Historią, a nade wszystko znanego miłośnika Kresów była niewątpliwie ważnym wydarzeniem wpisującym się w obchody setnej rocznicy wskrzeszenia polskiej państwowości oraz Jubileuszu Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia. W barwny i przystępny sposób uczniom naszej Szkoły oraz zaproszonym gościom ukazane zostały nieznane szerokiej opinii publicznej wydarzenia jesieni 1918 roku. Udział w tym spotkaniu na długo zapewne zapadnie w pamięci młodzieży i stale będzie przypominał jak wielką wartością w życiu narodu i człowieka jest wolność.