19 paź 2018

Pycha oczami świeckich…

We wtorek – 16 października br. uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie udali się po raz drugi w tym roku szkolnym do siedziby Katolickiego Radia Zamość, aby nagrać kolejną audycję z cyklu: „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”.

Tym razem przed mikrofonem zasiadły uczennice z III klasy technikum ekonomicznego: Aleksandra Pawluk, Zuzanna Czarny oraz prowadząca audycję – Magda Turza. Nie zabrakło również naszych młodszych kolegów z I klasy technikum informatycznego: Gabrieli Kulczyckiej, Aleksandra Gałasa oraz Rafała Moskala. Towarzyszyła nam również nasza polonistka – pani Edyta Świstowicz-Mazur.

Audycja poświęcona pierwszemu grzechowi głównemu miała na celu wyjaśnienie z perspektywy osób świeckich, czym jest pycha dla młodego pokolenia oraz w czym się przejawia.

Na zakończenie powiedzieliśmy, jak uniknąć pychy i jak z nią walczyć w XXI wieku. Próbowaliśmy również odpowiedzieć na pytania, które nurtują nie tylko ludzi młodych, ponieważ pycha wdziera się w życie każdego człowieka.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w sobotę – 20 października o godzinie 17.10 na antenie Katolickiego Radia Zamość: www.krz.pl lub na stronie naszej szkoły w zakładce: „Audycje tworzone przez uczniów”.

Magda Turza