25 paź 2018

WAŻNE WYDARZENIA W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 12.10.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W programie mogliśmy podziwiać talenty wokalne i aktorskie uczniów.
A zaczęło się od zaprezentowania charakterystycznych osobowości nauczycieli oraz skeczu pod tytułem „ Ze szkolnego korytarza” w wykonaniu uczniów klasy IV TEL Daniela Morawskiego, Rafała Szkoły i Bartłomieja Szawary.

Był również czas na podziękowania i życzenia oraz nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły. Aleksandra Janczura z klasy II B zadedykowała wiersz:
 „  A kiedy minie czas i miną lata,
 I nie wiem, ile lat upłynie nawet…”

Ważnym punktem uroczystości było podpisanie umowy patronackiej pomiędzy Fabryką Maszyn Lubaczów sp z o. o. a Zespołem Szkół im. gen Józefa Kustronia. Umowa została podpisana przez Andrzeja Nepelskiego Dyrektora Zespołu Szkół  oraz Krzysztofa Trofiniaka Prezesa Fabryki Maszyn Lubaczów. Celem patronatu jest przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia w zawodach technik mechanik oraz operator obrabiarek sterowanych numerycznie. Umowa zakłada współpracę w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego oraz pomoc stypendialną dla uczniów.

Na uroczystości przedstawiono również  współpracę  z firmą F&K Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Stanisława Juźko. Na wniosek szkoły firma  została zgłoszona do konkursu Biznes Klasa 2018 organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie tym samym zdobywając wyróżnienie w kategorii mikro i małych firm, co było dużym wyróżnieniem nawet w skali województwa.

W tym dniu również podsumowaliśmy programy stypendialne realizowane w naszej szkole.

1. Program stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja

Dzięki naszym Darczyńcom komisja stypendialna mogła przyznać stypendia, aż 17 uczniom naszej szkoły, którzy wykazali się zaangażowaniem społecznym, udziałem w konkursach i olimpiadach. Jednocześnie pragniemy nadmienić, iż wśród 17 osób, którzy otrzymali stypendium znalazło się ośmiu uczniów klas pierwszych. Każdy stypendysta otrzymał  na rok szkolny 1700 zł.

Stypendia otrzymali:

 • Gabriela Grzyb kl. I b
 • Gabriela Kulczycka kl. I TI
 • Natalia Witko kl. III b
 • Dominik Terembuła kl. I LO
 • Tomasz Gacek kl. I TIM
 • Kamil Witko kl. I TE
 • Oliwia Rozwód kl. II TE
 • Kamil Huba kl. IV TM
 • Magdalena Sikorska kl. II TL
 • Wojciech Fedyk kl. I TL
 • Justyna Ważna kl. II TE
 • Agnieszka Tokarz kl. II TE
 • Agata Kusy kl. III TE
 • Katarzyna Kolbuch kl. IV TE
 • Anna Lewicka kl. I TE
 • Gabriela Domagalska kl. I TE
 • Marcin Gieras kl. IV TB

2. Stypendium ufundowane przez  Fabrykę Maszyn Lubaczów sp. z o.o. otrzymał uczeń technikum mechanicznego Bartłomiej Kuryj.

Tegoroczny Dzień Edukacji był świętem nie tylko pracowników szkoły ale także uczniów.