10 lis 2018

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu 9.11.2018 r. w naszej szkole miały miejsce obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił Ks. Dziekan Andrzej Stopyra w intencji naszej Ojczyzny.

Następnie miała miejsce część artystyczna w której młodzież naszej szkoły w montażu słowno muzycznym pt. „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!…” pokazała Naszą drogę do niepodległości i przypomniała, że 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Ważnym elementem naszych obchodów stało się uroczyste odśpiewanie hymnu, czym włączyliśmy się w ogólnopolską akcje organizowaną w szkołach całej Polsce.

Uroczystość zakończyło przemówienie Pana Dyrektora Andrzeja Nepelskiego, w którym podziękował uczniom za przegotowanie akademii oraz odnosząc się do hasła uroczystości powiedział: że jeżeli tak będziemy obchodzić rocznice narodowe to Polska nie tylko miała – ma i będzie mieć wiernych obywateli – Patriotów.

Mateusz Błakita