07 sty 2019

Projekt edukacyjny Rozmawiasz –Pomagasz

W styczniu i lutym w Zespole Szkół będzie realizowany projekt edukacyjny, którego misją jest nawiązywanie przyjaźni między ludźmi – głównie z odległych krajów, dialog, wzrost zrozumienia, tolerancji i pokoju oraz wspieranie dzieł pomocy na całym świecie.  Odbędą się wideokonferencje, podczas których poznamy bliżej uczniów ze szkoły podstawowej w Kenii, ich kraj, kulturę oraz problemy, z którymi borykają się na co dzień.

St. Anthony of Padua Nursery & Primary School jest szkołą katolicką prowadzoną przez ojców franciszkanów, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Edukacja w Kenii jest płatna i niewielu rodziców stać na opłacenie czesnego oraz umożliwienie nauki swoim pociechom.  Wielu uczniów tej szkoły zostało osieroconych w wyniku epidemii AIDS lub pochodzi z rozbitych rodzin. Dla dzieci posiłek zjedzony w szkole jest często jedynym w ciągu dnia. Dlatego St. Anthony of Padua Nursery & Primary School utrzymuje się głównie z datków organizacji non-profit i prywatnych darczyńców.

 Aby wspomóc młodzież z Kenii, po odbyciu trzech spotkań online, w Zespole Szkół zorganizowana będzie zbiórka pieniędzy, z której fundusze zostaną przekazane na konto fundacji Good Network, która jest pomysłodawcą projektu. Projekt Rozmawiasz–Pomagasz jest objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz-Pomagasz-czyli Międzykontynentalna przygoda i spotkania on-line