07 lut 2019

Nieumiarkowanie… – czyli kolejna wizyta w KRZ

We wtorek – 5 lutego uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie udali się już po raz drugi w tym roku do Katolickiego Radia Zamość, aby nagrać kolejną audycję z cyklu: ,,Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”.

Tym razem przed mikrofonem zasiedli uczniowie z I klasy liceum humanistycznego:  Mirella Szmuc, Karolina Zając oraz I klasy liceum matematyczno-geograficzego: Bartłomiej Frant, Natalia Haj Ali, Marcin Mielnik. Towarzyszył nam także absolwent naszej szkoły – Michał Kurek – student czwartego roku Akademii Teatralnej we Wrocławiu. Nie zabrakło również Pani Edyty Świstowicz-Mazur. W rolę prowadzącej wcieliła się tym razem Patrycja Granda z klasy III technikum ekonomicznego.

Audycja była poświęcona piątemu grzechowi głównemu. Miała ona na celu wyjaśnienie z perspektywy osób młodych, czym jest nieumiarkowanie, w czym się przejawia i jakie są jego konsekwencje. Podczas dyskusji staraliśmy się podpowiedzieć, jak walczyć w XXI wieku z nieumiarkowaniem – nie tylko w jedzeniu i piciu…

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w sobotę – 16 lutego o godzinie 17:05 na antenie Katolickiego Radia Zamość: www.krz.pl lub na stronie naszej szkoły w zakładce: „ Audycje tworzone przez uczniów”.

 

Patrycja Granda