15 mar 2019

LEKCJA WYCHOWAWCZA

Okazuje się, że niewiele wiemy o naszych nauczycielach.
Oto dowód:
13 marca klasa IIb powitała na lekcji wychowawczej pana Piotra Głaza, który jest w szkole nauczycielem przedmiotów zawodowych. Gość nie opowiadał jednak o swoim wyuczonym zawodzie, tylko o jednej z pasji, jaką jest….pszczelarstwo. Pan Piotr Głaz przedstawiał sekretne życie pszczół w  sposób tak zajmujący, że lekcja minęła  stanowczo zbyt szybko! Oprócz uzyskania informacji o hierarchii i organizacji życia tych-jak się okazało- ciekawych owadów uczniowie obejrzeli  autentyczny ul  wraz z jego wyposażeniem. Ponadto testowali smak prawdziwego miodu i innych produktów pszczelarskich.

Najbardziej dociekliwi  uczestnicy zajęć  dowiedzieli się, że pan Głaz jest również pasjonatem motoryzacji, tylko czy znajdzie czas, by o tym opowiedzieć  uczniom?

Dorota Krzowska-Ważna