30 wrz 2019

„Niektórzy lubią poezję…” – czyli BIESIADA POETYCKA 2019 już za nami!

W czwartek – 26 września br. przy budynku internatu Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbyła się kolejna
BIESIADA POETYCKA. Nawet niesprzyjająca pogoda nie zdołała zepsuć zaplanowanego spotkania… Swoją obecnością zaszczyciła nas Przewodnicząca Rady Powiatu – Pani Marta Tabaczek oraz Pani Małgorzata Jachyra-Mazepa – Dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie wraz z nauczycielami i wychowankami. Nie zabrakło także naszych wspaniałych absolwentów, którzy przyznają, iż zawsze chętnie wracają do Zespołu Szkół w Lubaczowie. Swoimi występami uświetnili przebieg spotkania.

Część artystyczną rozpoczęły dziewczęta ze Szkolnego Klubu Fitness, które podczas tańca na stepach pokazały, jak przyjemna może być aktywność fizyczna. W trakcie biesiady nasi uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne i recytatorskie. Bogaty repertuar muzyczny oraz różnorodność utworów poetyckich sprawiły, iż każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Tegoroczna biesiada była szczególnym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych, gdyż  przedstawiciele każdej klasy mieli możliwość zaprezentowania się przed publicznością, dzięki czemu mogliśmy poznać pierwszoklasistów nieco bliżej.

W ten wyjątkowy wieczór mieliśmy okazję podziwiać Zespół Szkół w zupełnie innym wymiarze. Dźwięki muzyki, zabawa taneczna na świeżym powietrzu, niezwykły nastrój, przyjemna atmosfera oraz smak pieczonych kiełbasek z pewnością na długo zostaną w pamięci zebranych.

Kto wie, może za rok o tej porze również będziemy bawić się na kolejnej biesiadzie poetyckiej?

Gabriela Grzyb