04 paź 2019

Debata wyborcza kandydatów na posłów RP

W dniu 2.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się debata kandydatów na posłów. Na hali sportowej zebrali się nauczyciele, pracownicy, uczniowie naszej szkoły oraz Zespołu Szkół w Oleszycach i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

Uczestniczyli w niej:

  1. Zdzisław Zadworny (Polskie Stronnictwo Ludowe)
  2. Teresa Pamuła (Prawo i Sprawiedliwość)
  3. Łukasz Rydzik (Lewica)
  4. Michał Szwed (Konfederacja Wolność i Niepodległość)
  5. Waldemar Zadworny (Koalicja Obywatelska)

Spotkanie trwało ok 90 minut i składało się z 4 etapów. W pierwszym etapie w ciągu 4 minut kandydaci opowiedzieli o sobie i zaprezentowali swój program wyborczy. W drugim etapie do każdego kandydata skierowano po 5 pytań przygotowanych przez naszych uczniów dotyczących zagadnień: polityka regionalna, gospodarka, edukacja i szkolnictwo oraz partie i kandydaci a kwestie światopoglądowe. Na odpowiedź kandydatom przeznaczono 90 sekund. Takim też czasem dysponowali kandydaci w etapie trzecim, kiedy odpowiadali na pytania publiczności. W czwartym etapie w ciągu 2 minut, kandydaci odnosząc się do wypowiedzi innych starali się przekonać słuchaczy, dlaczego powinni głosować na ich osoby.

Dzięki tej debacie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy lepsze oblicze polityki, w której można rozmawiać, dyskutować oraz wymieniać się poglądami, opiniami w sposób merytoryczny.

Kandydatom dziękujemy, że zechcieli poświęcić swój cenny czas w okresie kampanii wyborczej,  życzymy wielu głosów i tego, żeby nasz region był reprezentowany przynajmniej przez dwóch lub trzech posłów.

             Ostateczny wynik wyborów poznamy 13 października. Pamiętajmy więc, żeby tego dnia udać się do lokali wyborczych, co jest naszym obywatelskim obowiązkiem.

 To, jak będzie wyglądał nasz kraj, jest w naszych rękach i zależy od nas!