07 paź 2019

XXX JUBILEUSZOWY BIEG IM. GEN JÓZEFA KUSTRONIA

W środę 25 września 2019 r. odbyła się XXX jubileuszowa edycja biegu im. gen. Józefa Kustronia. Organizatorem sportowych zmagań był Zespół Szkół w Lubaczowie wraz ze Starostwem Powiatowym i Uczniowskim Klubem Sportowym „Zet-Es”. Na starcie do walki o najlepsze miejsca stanęło 236 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych i średnich oraz w kategorii open. Sam start nie miał tylko i wyłącznie charakteru rywalizacji sportowej. Zawodnicy uczcili pamięć gen. Józefa Kustronia patrona Zespołu Szkół i bohaterów Września 1939 roku poległych na Ziemi Lubaczowskiej.

Uczestnicy, tak jak w latach ubiegłych, pobiegli na trasie Oleszyce – Stary Dzików z podziałem na kategorie wiekowe chłopców i dziewcząt: szkoły podstawowe kl. I-III, IV-VI i VII-VIII, szkoły średnie i kategoria open. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali pamiątkowy medal. Dla zwycięzców przygotowano puchary, medale i dyplomy. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Paweł Głaz- v-ce Starosta Powiatu Lubaczowskiego, por. Ewelina Gajewska przedstawiciel Straży Granicznej, komendant komisariatu Policji w Oleszycach Jarosław Wojtak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleszycach Elżbieta Kuras.

Nasi goście wręczyli medale, puchary oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Zespół Szkół oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe RCU z Cieszanowa. W kategorii drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Oleszyc, przejmując tym samym puchar przechodni w tej kategorii już na stałe. W kategorii szkół średnich triumfował ponownie Zespół Szkół w Lubaczowie.

Wręczenie nagród poprzedziło złożenie kwiatów przy pomniku gen. Józefa Kustronia na Horaju.