17 paź 2019

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W piątek 11 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Był to dzień szczególny –  święto nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły. Mottem tegorocznej uroczystości były słowa Marka Tweina: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”

Uroczystość zgromadziła nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. W tym dniu swoją obecnością zaszczycił nas pan Zenon Swatek, Starosta Powiatu Lubaczowskiego oraz pani Jolanta Kornafel – Zadworna, Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców. Głos zabrali: p. Dyrektor Andrzej Nepelski oraz zaproszeni goście. W swoich przemówieniach podkreślali rolę jaką odgrywają nauczyciele i wychowawcy w kształtowaniu serc i umysłów młodych ludzi oraz znaczenie szkoły w przygotowaniu ucznia do sprostania wyzwaniom współczesnego świata. Okazją do wyrażenia uznania za zaangażowanie i podejmowane działania było wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły.

Część artystyczna rozpoczęła się od humorystycznej prezentacji „pomocy dydaktycznych” będących niezbędnym wyposażeniem w pracy każdego belfra. Były to m.in.: płaszcz przeciwdeszczowy, tuba nagłaśniająca, młotek sędziowski czy zestaw tabletek na uspokojenie. Przedstawienie to wywołało uśmiech na twarzach zgromadzonych, natomiast w nastrój nostalgiczny wprowadziły publiczność zaprezentowane wiersze i utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.