04 lis 2019

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

W dniu 26 października maturzyści naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę. W Wadowicach modlili się w kościele, w którym przyjął chrzest św. i uczestniczył w nabożeństwach Karol Wojtyła, późniejszy papież. Zwiedzili Muzeum Jana Pawła II mieszczące się w domu Wojtyłów i obejrzeli pamiątki po papieżu. Na Jasnej Górze wzięli udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego, w Drodze Krzyżowej, Nabożeństwie Różańcowym oraz  Apelu Jasnogórskim.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki maturzystów były słowa „Eucharystia – wielka tajemnica wiary”. Co robić, by nie pogubić się na drogach dorosłego życia, radził młodzieży bp Mariusz Leszczyński. Zachęcał maturzystów, by wzór postępowania czerpali z Maryi i Jej powierzali swoje decyzje i plany. Biskup przekonywał, że to nie kariera, sława i pieniądze są najważniejsze, ale wierność swojemu życiowemu powołaniu: „Módlcie się, aby to Matka Boża pozwoliła wam odkryć swoje prawdziwe powołanie życia, odkryć właściwe miejsce w tym życiu, a jednocześnie, żeby wypraszała wam tę siłę i te łaski, które będą potrzebne do tego, żeby pozostać wiernym swojemu powołaniu. To wielka rzecz” – przekonywał kaznodzieja.

Wraz z młodzieżą, która zawierzała Matce Bożej swoją przyszłość i egzaminy dojrzałości, przyjechali wychowawcy, katecheci, nauczyciele duszpasterze. Młodzi modlili się w intencjach ważnych dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół.