22 lis 2019

Wojewódzki turniej gry planszowej „Czas na start up”

19 listopada w Rzeszowie miał miejsce Wojewódzki turniej gry planszowej „Czas na start up”. Było to wydarzenie zorganizowane  w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”. W turnieju mogli wziąć udział uczniowie szkół, które przystąpiły do projektu. Jedną z takich szkół był Zespół Szkół im. gen Józefa Kustronia w Lubaczowie. Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów klasy I technikum ekonomicznego: Alicja Wojtowicz, Gabriela i Martyna Brzyska oraz Bartosz Czereba.

Podczas gry uczestnicy turnieju wcielali się w młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Każdy gracz rozwijał własny start-up, aby stworzyć ten najlepszy na rynku. Rywalizacja w trakcie rozgrywek była ogromna, gdyż w uczestniczyło w nich 50 zespołów reprezentujących szkoły ponadpodstawowe województwa podkarpackiego. Nasi zawodnicy, mimo iż byli w grupie najmłodszych uczestników, doskonale radzili sobie w trakcie zmagań turniejowych. Mimo, iż nie udało im się znaleźć w gronie 3 zespołów, które zakwalifikowały się do etapu krajowego rozgrywek, w obu rundach zdobyli dużą liczbę punktów i wykazali się znajomością reguł gry, umiejętnością współpracy oraz logicznym myśleniem.

Włączenie się przez naszą szkołę w realizację akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” umożliwiła nie tylko uczestnictwo w turnieju. Zajęcia poprowadzone przez nauczycieli: p. Annę Śliwę oraz p. Magdalenę Warcabę pozwoliły uczniom dowiedzieć się czym jest  „start –up”  oraz jakie możliwości młodym ludziom dają Fundusze Europejskie. Pozyskaliśmy również kilkanaście ekonomicznych gier planszowych, które pozwolą w sposób atrakcyjny i ciekawy kształtować kompetencje uczniów.