31 sty 2020

Hollywood za moim domem

Z radością informujemy, iż nasza koleżanka – Katarzyna Pałczyńska z klasy II „b” zdobyła wyróżnienie w konkursie „HOLLYWOOD ZA MOIM DOMEM”.

Była to pierwsza edycja konkursu dedykowana uczniom szkół średnich na terenie województwa podkarpackiego.

Zadaniem uczniów było zainspirowanie się kinematografią, filmami, które znają i lubią oraz wejście w rolę filmowca. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież mogła spojrzeć na swoją okolicę filmowym okiem. Należało wyszukać intrygujące i ciekawe miejsca, mogące posłużyć jako przestrzeń do realizacji scen filmowych, na przykład: urokliwy strych, tajemnicze ruiny, malownicze zabudowy, piękne uliczki czy fascynujące krajobrazy. Następnie trzeba było zrobić kilka fotografii, po czym przesłać je jako swoje propozycje filmowych lokacji.

Gratulujemy Kasi wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim oraz poszerzenia filmowych horyzontów!  Życzymy dalszych sukcesów na niwie filmowej!

Podkarpacka Komisja Filmowa wybrała najciekawsze fotografie, a wśród nich znalazły się zdjęcia naszej koleżanki. Warto zaznaczyć, iż patronat honorowy nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty.