02 wrz 2020

„Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi”

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia włącza się do akcji „Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi”. Oddając starą, niepotrzebną komórkę, możesz pomóc Fundacji Świętego Mikołaja, która zbiera środki na Stypendia, również dla uczniów Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

Używane, nikomu niepotrzebne telefony komórkowe zazwyczaj wrzucamy na dno szuflady. Tymczasem zużyty sprzęt telefoniczny może pomóc w spełnianiu marzeń wielu dzieci. Stare telefony to elektrośmieci, których nie można po prostu wyrzucić do kosza. Fundacja da im drugą szansę. Nie tylko chronimy środowisko, ale też pomagamy innym. Telefony oddawane są do firmy recyklingowej, która utylizuje sprzęt i uzyskane w ten sposób pieniądze przekazuje Fundacji Świętego Mikołaja. Wartość takich aparatów jest bardzo różna, część telefonów jest utylizowana, z niektórych odzyskuje się części, a sprawne aparaty odsprzedawane są na rynki wtórne.

Każdy, kto chce dołączyć do akcji może przynieść stary, nieużywany telefon i wrzucić do pojemnika znajdującego się na I piętrze koło radiowęzła. Przed oddaniem telefonu należy wyjąć z niego kartę SIM. Aparat nie musi działać, nie jest też potrzebna ładowarka.

Dzięki funduszom uzyskanym ze zbiórki starego sprzętu telefonicznego Fundacja Świętego Mikołaja będzie mogła prężniej rozwijać swoje działania na rzecz pomocy zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin. Do wsparcia naszej akcji zachęcamy wszystkich zainteresowanych. Poinformujcie swoich znajomych i rodzinę, rozpowszechnijcie informacje o akcji w swoim środowisku. Wystarczy tak niewiele, by pomóc tym najbardziej potrzebującym.