06 wrz 2020

WYRÓŻNIENIE W LABORATORIUM FILMOWYM!

Z radością informujemy, że KATARZYNA PAŁCZYŃSKA – uczennica klasy III „B” zdobyła WYRÓŻNIENIE w  wojewódzkim konkursie LABORATORIUM FILMOWE za film „ACHERON”!

Projekt ten był realizowany w ramach programu „Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia było Województwo Podkarpackie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzkim Domem Kultury, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej oraz Telewizją Polską SA – Oddział w Rzeszowie. Konkurs był kierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
z województwa podkarpackiego.

Do modułów „Filmy amatorskie” oraz „Krytyka filmowa” wpłynęło łącznie 38 zgłoszeń, w tym 17 filmów amatorskich.  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce podczas tegorocznych wakacji. Wśród nagrodzonych  znalazł się również film „Acheron” wyreżyserowany przez uczennicę Zespołu Szkół w Lubaczowie – Katarzynę Pałczyńską.

Warto też nadmienić, iż to nie pierwsza nagroda przyznana Kasi przez Podkarpacką Komisję Filmową. W roku ubiegłym uczennica zdobyła wyróżnienie w konkursie „Hollywood za moim domem. Podjęcie się tych filmowych wyzwań z całą pewnością poszerzyło horyzonty wiedzy i talentu naszej koleżanki.

Gratulujemy Kasi dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych pomysłów oraz sukcesów w branży filmowej!