17 wrz 2020

Rozpoczynamy ósmy rok współpracy z KRZ!

Mamy ogromną przyjemność poinformować całą społeczność szkolną, iż nagraniem wrześniowej audycji rozpoczęliśmy ósmy rok owocnej współpracy z Katolickim Radiem Zamość.

Nikt nie spodziewał się nadejścia epidemii koronawirusa, który niewątpliwie zmienił nasze życie. Pomimo komplikacji związanych z pandemią, uczniom Zespołu Szkół w Lubaczowie wraz z panią Edytą Świstowicz-Mazur udało się nagrać w Katolickim Radiu Zamość kolejną audycję z cyklu: „Młodzi…, o młodych…, dla młodych”. Tym razem dyskutowaliśmy nad tym, jak bardzo pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie.

Uczestnikami audycji byli tym razem uczniowie klasy trzeciej technikum informatycznego: Marek Kłos, Jakub Wypych i Aleksander Gałas  oraz uczennice klasy drugiej liceum ogólnokształcącego o profilu humanistycznym: Oliwia Głuszek, Natalia Metyk i Maja Furgała,  dla których było  to zupełnie nowe doświadczenie, ponieważ po raz pierwszy zasiadły przed mikrofonem na antenie radia. Mimo wielkiej tremy i zdenerwowania, wszyscy spisali się na medal!

Zainteresowanych dyskusją dotyczącą wpływu pandemii na życie młodych ludzi, zapraszamy do wysłuchania audycji w najbliższą sobotę – 19 września o godzinie 17.00 na antenie Katolickiego Radia Zamość lub na stronie naszej szkoły w zakładce: „Audycje realizowane przez uczniów”.

Maja Furgała