16 lis 2020

Do Zespołu Szkół w Lubaczowie już przyszedł Mikołaj…

Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. W tym  roku św. Mikołaj do Zespołu Szkół zawitał nieco wcześniej…

W ramach wspólnej akcji „Komputer od św. Mikołaja” prowadzonej przez Fundację Św. Mikołaja oraz firmy  IG Knowhow Limited  szkoła otrzymała 2 laptopy dla naszych uczniów. Traktujemy to jako wyróżnienie, gdyż fundacja współpracuje aż z 300 szkołami, a spośród nich wybrała jedynie 50 szkół w tym nasza szkołę.

Przypomnijmy, że szkoła od  24 lutego 2017 współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja, która od 10 lat prowadzi ogólnopolski program Stypendia św. Mikołaja, w ramach którego wspiera zdolne dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski. Dodatkowo dzięki współpracy Fundacji z firmą IG Knowhow Limited, która przekazała Fundacji Świętego Mikołaja środki na przeciwdziałanie wykluczeniu edukacyjnemu, fundacja zakupiła 100 laptopów z oprogramowaniem dla uczniów z niezamożnych rodzin, a dwa z nich trafiły właśnie do uczniów Zespołu Szkół.

„Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujących. To kolejny projekt zrealizowany razem z Fundacją Świętego Mikołaja. Edukacja jest krytycznym elementem rozwoju każdego młodego człowieka. Podczas pandemii COVID-19 wiele dzieci napotkało na utrudnienia z dostępem do nauki ze względu na brak komputera. W IG od wielu lat wspieramy rozwój talentów i angażujemy się w wyrównywanie szans w ramach naszego globalnego programu Brighter Futurekomentuje Tomasz Horaček, Dyrektor Zarządzający grupy IG w Polsce. 

IG Group to działająca od 46 lat międzynarodowa firma z branży fin-tech. Spółka jest notowana na giełdzie w Londynie i wchodzi w skład indexu FTSE 250.  Obecnie IG udostępnia swoim klientom wielokrotnie nagradzane platformy handlowe i aplikacje mobilne. Inwestorzy detaliczni i instytucjonalni maja znakomity dostęp do ponad 17 000 rynków finansowych, miedzy innymi rynku forex, indeksów, krypto walut, surowców i towarów oraz akcji. Główna siedziba IG znajduje się w Londynie, dodatkowo firma posiada swoje biura w 17 krajach rozproszonych na 5 kontynentach. Polski oddział firmy działa w Krakowie od 2015 roku i zatrudnia ponad 400 specjalistów.