10 gru 2020

Gala konkursu „Solidarna Szkoła 2020” i Niezwykła Lekcja Historii

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie po raz czwarty został laureatem  konkursu „Solidarna Szkoła 2020”, którego organizatorem jest  Fundacja Świętego Mikołaja. Gala konkursu odbyła się 8 grudnia w Pałacu w Wilanowie i transmitowana była w Internecie. Uroczystość wzbogaciła Niezwykła Lekcja Historii, w ramach której  odbył się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Kapela Polonica.

Tytuł „Solidarnej Szkoły” trafił do przedstawicieli 12 najbardziej aktywnych w pomaganiu szkół. Są to szkoły, które mimo przeciwności losu w ostatnim roku szkolnym, aktywnie angażowały się w prowadzenie programu stypendialnego, włączały się w zbiórki na stypendia, angażowały uczniów, rodziców i społeczność lokalną. Jednoznacznie pokazały, że kultura solidarności jest w Polsce wciąż trwała, a także pozwala przetrwać trudności i umacnia lokalne wspólnoty. Największą kwotę udało się zebrać Zespołowi Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie – 26 712 zł – informuje Fundacja Świętego Mikołaja na swojej stronie internetowej.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W trakcie uroczystości mieliśmy przyjemność usłyszeć dedykowane przesłanie Pani Agaty Kornhauser-Dudy, Małżonki Prezydenta RP do Solidarnych Szkół, uczniów i nauczycieli: Jestem pełna uznania dla uczniów, którzy uczą się budowania więzi i wspólnoty z rówieśnikami dla których los okazał się mniej łaskawy. Chciałabym aby do konkursu przystępowało z każdym rokiem coraz więcej szkół, dlatego zachęcam do rozpowszechnienia tej inicjatywy w najbliższym środowisku. Naprawdę warto pomagać i przyciągać swoim przykładem innych do działania – Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania https://www.youtube.com/watch?v=h3cyXFQe7nw z Gali konkursu „Solidarna Szkoła 2020”.

Źródło foto: https://mikolaj.org.pl/stypendia/aktualnosci/relacja-z-gali-konkursu-solidarna-szkola-2020/

 

Źródło wideo: mikolaj.org.pl – youtube.com