10 lut 2021

Lekcja polskiego

Bywa, że izolacja sprzyja kreatywności, a nowa szkolna rzeczywistość inspiruje wyobraźnię uczniów. Dzięki temu można zamienić banalną codzienność w fascynującą przygodę- przynajmniej na chwilę.

Uczniowie z klasy humanistycznej Zespołu Szkół potraktowali jedną z lekcji o literaturze w sposób nieszablonowy, wcielając się w znane postacie, uwiecznione na obrazach. Jeden z oryginalnych pomysłów to malarski komentarz do ,,Sonetów krymskich” A. Mickiewicza. W XIX wieku stworzył go Walenty Wańkowicz, malując ,,Portret A. Mickiewicza na Judahu skale”. Autorem uwspółcześnionej wersji obrazu jest Sławek Mosiężny.

Każdy może nie tylko ocenić efekt tego ,,artystycznego eksperymentu”, ale też podjąć wyzwanie i stworzyć coś równie (lub bardziej) oryginalnego. Polecam!

Dorota Krzowska-Ważna