04 maj 2021

Pożegnanie maturzystów 2021

W piątek – 30 kwietnia 2021r. w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbyło się zakończenie roku szkolnego klas maturalnych.

Podobnie jak w ubiegłym roku uroczystość była możliwa dzięki łączom internetowym. Ze względów technicznych maturzyści uczestniczyli w niej w dwóch turach. Grupa pierwsza spotkała się o godzinie 9.00, zaś druga grupa godzinę później.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Szkoły wraz ze swoimi zastępcami, zaproszeni goście: Pani Marta Tabaczek oraz ks. Dziekan Andrzej Stopyra. Przed monitorami obecni byli również rodzice, wychowawcy oraz uczniowie klas maturalnych.

Pożegnanie rozpoczęto od wysłuchania hymnu. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – Pan Andrzej Nepelski. Pan Dyrektor zwracając się do tegorocznych maturzystów podziękował im za godne reprezentowanie Zespołu Szkół podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Zaznaczył, iż wartości zdobyte podczas edukacji w szkole średniej na pewno będą przydatne absolwentom w dorosłym życiu.  Pan Dyrektor podziękował również Rodzicom za trud wychowania ich dzieci oraz za uczestniczenie w życiu szkoły.

Przewodnicząca Rady Powiatu życzyła  tegorocznym maturzystom wielu sukcesów w dorosłym życiu oraz zdania egzaminów maturalnych, będących przepustką do realizacji ich marzeń. Podziękowała nauczycielom za trud nauczania zdalnego.

Ksiądz Dziekan także skierował słowa do młodzieży, wyrażając przekonanie, że doświadczenia funkcjonowania z dala od siebie, pomogą zrozumieć i docenić potrzebę bliskości drugiego człowieka.

Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez młodzież klas III i II. Uroczystość prowadzili Kornelia Prapagic oraz Kamil Witko. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowała Patrycja Leszczawska. Oprawę muzyczną przygotował pan Marek Kindrat z uczniami Amelią Tabaczek i Tobiaszem Ługowskim. W imieniu maturzystów głos zabrali Paulina Hrycyszyn i Mateusz Błakita. Uczniowie podziękowali Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i wysiłek w edukację i wychowanie.

Sami maturzyści wysłuchali życzeń, które skierowali do nich ich młodsi koledzy:

Wiele jest sentencji, złotych myśli autorytetów świata, które mogą pełnić rolę przewodnika po dróżkach, drogach i bezdrożach życia. I choć nie wolno robić fałszywych kroków, to iść trzeba.

Lecz nie wystarczy tylko iść, ale iść we właściwym kierunku. Nawet pod prąd. Patrząc wstecz na zadeptane ścieżki, każdy z Was dostrzeże zwykłą, ludzką rzecz. To wierność serc.

Zamykając bowiem pewien etap w swoim życiu i zaczynając nowy, zostawiacie część siebie właśnie tutaj, w tej szkole.

W przesiąkniętej patosem atmosferze, społeczność uczniowska życzy Wam:

 pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, czyli połamania piór i trafnego wyboru tematów, dostania się na wymarzony kierunek studiów, optymizmu i wiary we własne możliwości, wspaniałej przyszłości…i sentymentalnej podróży po latach w mury naszej szkoły. Wyrażamy głęboką nadzieję, że z perspektywy trzech/czterech lat możecie śmiało powiedzieć „…i nie żal nic, i żal tak wiele”.

Jeszcze raz Drodzy Maturzyści! Wszystkiego co najlepsze!