16 cze 2021

DIGITAL YOUTH FORUM

10 czerwca 2021 w naszej szkole odbyło się forum – DIGITAL YOUTH FORUM. Organizowane jest już od 5 lat i spotyka się z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży. W obecnym roku poświęcone było edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z Internetu oraz nowych technologii. Impreza skierowana była głównie do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych. W naszej szkole brały w nim udział klasy technikum informatycznego – 1Ti, 2tip, 2Ti. Wydarzenie to zorganizowane było w formie wideokonferencji  i oglądane przez wiele szkół na terenie całego kraju.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu wykładów i spotkań z ciekawymi ludźmi, ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa i rówieśnikami m.in. z Michałem Rogalskim, który stworzył pierwszą w Polsce bazę danych COVID-19, z której we wczesnej fazie pandemii korzystały nawet różne instytucje państwowe. Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w konkursie (przy wykorzystaniu własnych smartfonów) w zakresie zdobytej podczas forum wiedzy.

Dzięki wysłuchaniu ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują Internet, uczniowie mieli możliwość zdobycia konkretnej wiedzy i nowych inspiracji w zakresie wykorzystania Internetu i zachowania przy tym odpowiedniego bezpieczeństwa.

Transmisja wydarzenia była prowadzona na stronie digitalyouth.pl. Program DYF, oprócz wystąpień, zakładał przerwy na krótkie dyskusje na forum klasy, udział w konkursach online.