17 cze 2021

DAWID BASZNIANIN MISTRZEM POLSKI

W rozegranych w dniach 8-13 czerwca br. w Dąbkach k. Koszalina XXXVIII Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-polowych zwanych międzynarodowymi duży sukces odniósł uczeń naszej szkoły Dawid Basznianin reprezentujący LKS Unia Horyniec-Zdrój. Grając w kategorii do lat 16 w grze aktywnej (czas 15 minut + 5 s na posunięcie) zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski. W grze błyskawicznej (czas 3 minuty + 2 s na posunięcie) „dorzuca” kolejny medal – brązowy a w grze długiej klasycznej jest tuż za podium na miejscu czwartym. Trenując już prawie 10 lat staje się czołowym zawodnikiem w Polsce w tej kategorii wiekowej. W opinii Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego na pewno ten sukces sprawi, że dostanie powołanie do warcabowej kadry Polski.

Foto: Polski Związek Warcabowy. Ciekawostką jest to, że na fotografii (pierwsza od prawej) znajduje się Natalia Zaborniak – była uczennica Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia, gdzie dała się poznać jako wzorowa uczennica, będąca stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Występuje tutaj w roli sekretarza…Polskiego Związku Warcabowego.