29 cze 2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Koniec roku szkolnego to wydarzenie radosne, wyczekiwane, odliczane. W tym jednak było inaczej niż zwykle. W związku z pandemią, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami pozostali w klasach i obejrzeli uroczystą akademię, odbywającą się na hali sportowej Zespołu Szkół, za pomocą łączy internetowych.

Po uroczystej mszy świętej w konkatedrze, o godzinie 9:30 na hali sportowej ZS zgromadzili się Dyrekcja Szkoły, zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Powiatu – pani Marta Tabaczek, ksiądz dziekan Andrzej Stopyra i Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Jolanta Kornafel-Zadworna oraz nauczyciele i nagrodzeni uczniowie.

Uroczystości rozpoczęła się od zaprzysiężenia nowych chorążych do pocztu sztandarowego, ponieważ z powodu pandemii ubiegłoroczni nie mieli okazji przekazania go młodszym klasom. Następnie, po odśpiewaniu hymnu, głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował uczniom i nauczycielom za sukcesy i trud włożony w pracę w tym trudnym z powodu pandemii roku szkolnym. W przemówieniu Pana Dyrektora szczególnie został wyróżniony Dawid Basznianin, który zdobył mistrzostwo Polski w grze w warcaby. Także imponująca liczba uczniów wyróżnionych świadectwem z czerwonym paskiem jest dowodem na to, że w każdych warunkach, dzięki samodyscyplinie, można wiele osiągnąć.

Z kolei zaproszeni goście w swoich przemówieniach akcentowali trud nauki w nowej rzeczywistości, z której uczniowie zdali egzamin i determinację w osiągnięciu zamierzonych celów. Ksiądz dziekan odwołał się do symboliki orła, by w nim młodzież szukała inspiracji w mierzeniu się ze swoimi ambicjami.

Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu młodzieży klas I, II i III. Duże wrażenie zrobił występ utalentowanego akordeonisty, Tobiasza. Wspomnienia z „Pamiętników z czasów pandemii” oraz zdalnego nauczania przypomniały jak ogromnym wyzwaniem był mijający rok szkolny. Jednak nie tylko pandemia zdominowała tę część uroczystości. Chwile rozrywki zapewniły występy kabaretu uczniowskiego oraz szkolnego zespołu taneczno —akrobatycznego, które wprawiły wszystkich w wakacyjny nastrój.

Teraz czas na zasłużony odpoczynek, zwłaszcza od komputerów. Całej społeczności ZS życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu miejmy nadzieję, że zobaczymy się w szkole, w klasach, przy tablicach – RAZEM