07 wrz 2021

WITAJ SZKOŁO

W środę 1 września o godzinie  8.00 zadźwięczał dzwonek w naszej szkole. Pierwsze klasy zgromadziły się w hali sportowej, pozostali uczniowie w salach lekcyjnych z wychowawcami oglądali  transmisję z hali.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu pan dyrektor poprosił wszystkich  o powstanie i uczczenie minutą ciszy pamięci ucznia Zespołu Szkół  im. gen.  J. Kustronia, który zmarł na wakacjach.

Pan dyrektor w swoim przemówieniu przypomniał o tragicznych wydarzeniach września 1939 roku.

Zwrócił się z apelem o odpowiedzialne zachowanie i zaszczepienie się w związku z czwartą falą pandemii, co będzie dowodem patriotycznej postawy i troski o zdrowie kolegów, koleżanek i nauczycieli oraz rodzin w obecnej sytuacji. Życzył również uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym.

W tym uroczystym dniu odwiedziła szkołę Przewodnicząca Rady Powiatu pani Marta Tabaczek, która pogratulowała pierwszoklasistom wyboru szkoły i odczytała list Starosty Powiatu  Lubaczowskiego Zenona Swatka.

Kolejnym punktem spotkania była krótka część artystyczna, nawiązująca do mądrego i odpowiedzialnego zachowania wobec bliźnich.

Po spotkaniu z wychowawcami uczniowie udali się pod Pomnik Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej, gdzie delegacje złożyły kwiaty, a  stamtąd wszyscy uczestnicy przeszli do kościoła na mszę świętą inaugurującą nowy rok szkolny.