06 paź 2021

Europejskie Dni Dziedzictwa – Smaki Dziedzictwa

W dniu 27.09.2021r. mieszkanki internatu uczestniczyły  w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Prowadzącym był Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni Jarosław Uściński.

W części teoretycznej warsztatów przedstawiono znaczenie produktów lokalnych,  regionalnych i tradycyjnych dla rozwoju regionu, rozwoju lokalnej turystyki i agroturystyki.

W części praktycznej naszym zadaniem było przygotowanie niecodziennej przystawki z ryb – sałatki warzywnej z wędzonym pstrągiem,  twarogiem, żurawiną z dodatkiem dressingu miodowo – musztardowego.  Potrawa miała zachwycać smakiem  i estetyką podania. Zadanie wykonałyśmy w 100% z czego byłyśmy bardzo zadowolone i dumne. 

 Odkrywanie nowych smaków z pomocą niecodziennej kombinacji składników, które znamy i wykorzystujemy na co dzień sprawia, że nasza, może czasem monotonna kuchnia może się zmienić  i wzbudzać zachwyt.

 Poznałyśmy wiele tajników kulinarnych, spróbowałyśmy różnych potraw z regionalnej kuchni i świetnie się przy tym bawiłyśmy.

Uczestniczki warsztatów