12 paź 2021

Erasmus Days w Zespole Szkół

 

     W dniach od 14 do 16 października 2021 na całym świecie będą miały miejsce Erasmus Days, czyli Dni Programu Erasmus+, mające na celu upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych  w jego ramach. Już po raz piąty, w trakcie debat, wystaw, rozmów i webinariów każdy będzie mógł bliżej poznać praktyczną stroną funkcjonowania programu Erasmus+.

     W bieżącym roku postanowiliśmy dołączyć do grona osób świętujących to wydarzenie.
W związku z tym, zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych naszego powiatu do wzięcia udziału w quizie pt. „ Wiem więcej o Unii Europejskiej i programie Erasmus+”. Quiz odbędzie się online za pośrednictwem platformy Test Portal. Link umożliwiający rozwiązanie quizu opublikowany zostanie na stronie internetowej szkoły w dniu 14 października 2021 r. Sam quiz będzie aktywny 15 października od godziny 9:00 do 19:00. Dla uczestników którzy zdobędą największą liczbę punktów, przewidziane są nagrody rzeczowe. Poniżej znajduje się link do regulaminu konkursu.

     Kolejnym wydarzeniem podczas tegorocznej edycji Erasmus Days będzie turniej szachowy transmitowany online na platformie twitch. Zmagania uczestników skomentują mistrz FIDE Kacper Polok oraz Arcymistrz Maciej Klekowski. Turniej będzie się składał z 2 etapów.  Pierwszy etap, czyli kwalifikacje do Turnieju Finałowego, odbędą się 14 i 15 października 2021 r. Finaliści zostaną wyłonieni przy pomocy systemu szwajcarskiego po 13 rundach. Tempo gry to 5 min. na zawodnika. Udział w turnieju jest darmowy i może w nim uczestniczyć każdy, po uprzedniej rejestracji na stronie: formularz rejestracji

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa panu Przemysławowi Radnikowi.

Więcej informacji o Erasmus Days znajduje się na stronie: https://erasmusplus.org.pl/erasmusdays-2021. Zapraszamy!

#ErasmusDays #ErasmusDaysPoland

Regulamin Quizu