09 lis 2021

GALA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2021

W dniu 5 listopada 2021 r. w naszej szkole po raz drugi odbyła się Gala Przedsiębiorczości. Uroczystość uświetnił swą obecnością  Pan Wiesław Hałucha – Konsul Honorowy Republiki Kazachstanu w Polsce, Prezes Zarządu Alventa S. A., darczyńca programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja,  który wystąpił z wykładem „Gospodarka rynkowa – wyzwania dla młodzieży XXI wieku” i  przekazał ze swojego doświadczenia zawodowego  wiele cennych wskazówek dla młodzieży. Nie krył swego poglądu, że w przyszłości będzie liczył się wyłącznie człowiek, który ma pasje i  będzie wyróżniał się pracowitością i znajomością swojego zawodu.

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele samorządu Starosta Lubaczowski Zenon Swatek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Martą Tabaczek. Pan Starosta w swoim przemówieniu wyraził swoje uznanie i pogratulował cennej inicjatywy. Podziękował wszystkim darczyńca za owocna współprace za szkoła, a stypendystom złożył gratulację

Uroczystość była też okazją do podsumowania programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja, wręczenia uczniom stypendiów, a  darczyńcom skromnych podziękowań za wsparcie finansowe. W tym roku przypada 5-lecie programu stypendialnego, realizowanego w naszej szkole.  W tym czasie przyznanych zostało 78 stypendiów na łączną kwotę 153 200 złotych.

W trakcie wydarzenia mieliśmy przyjemność usłyszeć przesłany  dedykowany list od Pani Antoniny Grządkowskiej z Fundacji Świętego Mikołaja- „ Stypendia św. Mikołaja od lat modelowo działają w Państwa szkole i możecie Państwo być inspiracją dla wielu innych szkół działających w różnych zakątkach Polski. Państwa szkoła nie przypadkowo, od lat staje na podium organizowanego przez nas konkursu „Solidarna Szkoła”. Idea solidarności i samopomocy jest bardzo ważna dla każdej wspólnoty i jest szansą na jej harmonijny rozwój. Program Stypendia św. Mikołaja prowadzimy już od 11 lat w całej Polsce właśnie po to aby krzewić solidarność. W Lubaczowie tę solidarność i chęć dzielenia się z potrzebującymi możemy obserwować już od kilku lat. Bardzo za to dziękujemy wszystkim osobom, które włączają się w działania: nauczycielom, uczniom-wolontariuszom”.

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim darczyńcom, ludziom dobrej woli o wielkich sercach, a także firmom prywatnym, które wsparły Stypendia św. Mikołaja w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się w szkole przyznać w tym roku aż 16 stypendiów. Wierzymy, że jest to inwestycja w talenty młodych osób, które w przyszłości będą gospodarzami w Państwa gminie- kontynuuje Pani Antonina Grządkowska. 

Na Gali Przedsiębiorczości nie zabrakło znakomitych gości – darczyńców programu stypendialnego, którzy odebrali z rąk dyrektora szkoły  podziękowania i symboliczne pamiątki wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach.

Z dumą prezentujemy poniżej wszystkich darczyńców dziękując im za gest dobroci z ich strony.

Alventa sp. akcyjna Wiesław Hałucha

Bank Spółdzielczy Lubaczów

Zarząd Powiatu Lubaczowskiego

Nadleśnictwo Lubaczów

Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia

Centrum Medyczne KORMED Jacek Korzeniowski

Instal- Center. Usługi hydrauliczne Tomasz Hawrylak

Kazimierz Rymarowicz Firma „KAZEX”

Spółdzielcza Grupa Producencka KRESY

Firma Żab-Blach Ryszard Żabczak

Geo- Bud Usługi Projektowo-Budowlane Krzysztof Kopeć

Paw-Bud Piotr Wronowski

PGnet Piotr Gryniewicz

INSTAL-KOS Patryk Kos

MAG-TRANS Ryszard Świdniak

DM System Damian Mazur

RetroStyl sp. z o.o.

Fundacja na rzecz rozwiązywania problemów alkoholowych Societatis

Uczniowska Firma e-grosik

F&K Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Stanisława Juźko

AGROMAL sp. j Pokrywka J i Wspólnicy

Rada Rodziców Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

Fundacja Świętego Mikołaja

Stanisław Krzeszowiec BHU Termo Instal,

 

Gala Przedsiębiorczości stanowi uroczyste zwieńczenie programu stypendialnego realizowanego w Zespole Szkół  i jej  celem jest wyróżnienie uczniów zdolnych i jednocześnie angażujących się społecznie na rzecz innych oraz wyróżnienie darczyńców wnoszących nieprzeciętny wkład w rozwój szkoły. Przedstawiamy tegorocznych stypendystów:

1.KORNELIA PRAPAGIC klasa III  liceum ogólnokształcące- Stypendium ufundowane przez Komitet Pomocy Dzieciom w Montrealu- Fundusze przekazane Fundacji Świętego Mikołaja w ramach programu stypendialnego Lisowskich-Smykowskich  w kwocie 3500 zł

 

Stypendia w kwocie 2000 zł otrzymali:

 

 1. DAWID BASZNIANIN klasa II  technikum budowlane

 

 1. MARTYNA ZAROSA klasa II  technikum ekonomiczne

 

 1. JAROSŁAW WAŻNY klasa III technikum ekonomiczne

 

 1. KAROLINA LORENC  klasa III   liceum ogólnokształcące

 

 1. ANNA LEWICKA klasa IV technikum ekonomiczne

 

 1. JUSTYNA GACEK klasa III  technikum ekonomiczne

 

 1. PAULINA CHARYSZ klasa III technikum ekonomiczne

 

 1. JAKUB TOKARZ klasa III technikum logistyczne

 

 1. DAWID SITEŃ klasa I  technikum informatyczne

 

 1. NATALIA BANDER klasa III technikum ekonomiczne

 

 1. KAMIL WITKO klasa IV  technikum ekonomiczne

 

 1. JULIA STECZKIEWICZ klasa II  technikum ekonomiczne

 

 1. GABRIELA NICPOŃ klasa  III  liceum ogólnokształcące

 

 1. GABRIELA KULCZYCKA klasa IV  technikum informatyczne

 

 1. NATALIA OSZTAP klasa III liceum ogólnokształcące

 

Gala Przedsiębiorczości była również okazją do wręczenia nagród uczniom, którzy wzięli udział w quizie – „Wiem więcej o Unii Europejskiej i programie ERASMUS+” w ramach Dni Programu ERASMUS+, zajmując kolejno miejsca:

I miejsce Janusz Saramaga-  ZS im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie

II miejsce Agnieszka Buczek- ZS im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie

III miejsce Agnieszka Swatek- Technikum nr 1 w Oleszycach

Mamy nadzieje że za rok również spotkamy się na Gali Przedsiębiorczości w tak znamienitym gronie i będziemy kultywować tak zacne i niezwykle ważne wydarzenie jakim jest program stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja.