17 gru 2021

Dawanie jest naszą siłą! – czyli kolejna audycja z cyklu „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”

We wtorek – 7 grudnia br. uczniowie Zespołu Szkół w Lubaczowie: Sebastian Skiba, Marek Lipka i Szymon Wałczyk, którzy są wolontariuszami fundacji DKMS, uczestniczyli w dyskusji dotyczącej przeprowadzanej w naszej szkole akcji rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego. Była z nimi również organizatorka akcji i opiekunka DKMS w naszej szkole – pani Ewa Szymoniak oraz prowadząca audycję – pani Edyta Świstowicz-Mazur.

W trakcie rozmowy mogliśmy się dowiedzieć, czym jest fundacja DKMS i jak wygląda przebieg akcji. Uczestnicy zdradzili, dlaczego przystąpili do fundacji i zdecydowali się pomóc innym osobom. Pani Ewa Szymoniak opowiedziała, jak przebiega akcja rejestrowania potencjalnych dawców oraz jak wypadła tegoroczna edycja w porównaniu do lat ubiegłych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Katolickiego Radia Zamość już w najbliższą sobotę – 18 grudnia  o godzinie 17.00 lub na stronie naszej szkoły w zakładce: „Audycje realizowane przez uczniów”.

 Szymon Wałczyk