16 mar 2020

UWAGA! KSIĄŻKI ONLINE

Ze względu na utrudniony dostęp do fizycznych książek, podajemy adresy stron, gdzie można znaleźć darmowe książki. Poniżej zamieszczamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.

WolneLektury.pl – znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

Lektury.gov.pl – serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

ChmuraCzytania.pl – zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Polona.pl – największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni – Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu należy podać adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
Otrzymany kod należy wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon.

Następnie zarejestrować się lub zalogować (jeżeli ktoś ma już tam konto) na empik.com.
Aktywować usługę Empik Premium.

Pobrać aplikację Empik Go na smartfona i zalogować się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Publio – darmowe ebooki – Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Wydawnictwo SQN – ebook za złotówkę – Wydawnictwo SQN przez 14 dni będzie oferowało jeden ebook dziennie za złotówkę. Adresy sklepów to SQNStore.pl oraz LaBotiga.pl.

Nexto – Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

Polecamy również serwis vod.tvp.pl , gdzie można obejrzeć ekranizacje lektur (również spektakle teatralne) np. Mistrz i Małgorzata, Lalka, Nad Niemnem, Hamlet.