02 lut 2018

„Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”

23 stycznia uczniowie naszej szkoły udali się do Katolickiego Radia Zamość, aby tam, jak co miesiąc,  pochylić się nad kolejnym przykazaniem „Dekalogu” widzianym oczami świeckich.

W tym miesiącu skupiliśmy się na VI przykazaniu, które brzmi: „Nie cudzołóż”.  W dyskusji udział wzięli: Magdalena Brzyska, Monika Paryniak, Aleksandra Strojny (uczennice klasy III „c”), Jakub Chomyszyn, Jakub Babij (uczniowie klasy III „d”)  oraz Justyna Ważna (uczennica klasy I „TE”). Tym razem audycję prowadziła pani Edyta Świstowicz-Mazur. Mieliśmy również zaszczyt gościć nauczycielkę wychowania do życia w rodzinie – panią Teresę Telenkiewicz.

Podczas dyskusji poruszyliśmy najważniejsze tematy związane z tym przykazaniem. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób można zgrzeszyć przeciwko VI przykazaniu, ale również jak temu zapobiegać. Rozmawialiśmy także o tym, dlaczego ludzie łamią to przykazanie. Dzięki wypowiedziom naszego gościa, mogliśmy dokładniej zrozumieć sens słów: „Nie cudzołóż”.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Katolickiego Radia Zamość w pierwszą środę miesiąca – 7 lutego br.  o godz. 18.05  lub na stronie naszej szkoły.

Justyna Ważna