22 lut 2018

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool!”

15 grudnia 2017 w naszej szkole odbył się konkurs z języka niemieckiego „ An der KUL ist Deutsch cool!” organizowany przez Instytut Filologii Germańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Konkurs skierowany jest do Uczniów szkół kończących się egzaminem maturalnym z województwa lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Do tegorocznej edycji konkursu „An der KUL ist Deutsch cool!” zostało zgłoszonych 933 uczniów. Do II etapu zakwalifikowanych zostało 597 Uczestników.

Najlepszy wynik w szkole uzyskali Karolina Kiczuła, Paulina Rozmus z 1b, Mateusz Sopel z 1ti, Karolina Winiarz, Magdalena Brzyska i Monika Paryniak z 3c, i to oni będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie zmagań już 28.02. 2018.

Życzymy powodzenia