13 mar 2018

XXXI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

3 marca 2018 r. czworo naszych uczniów Marcin Gieras –uczeń klasy trzeciej  oraz Lucyna Maszlanka, Damian Broź i Patryk Kowal- uczniowie czwartej klasy technikum budowlanego reprezentowali Zespół Szkół im. gen Józefa Kustronia w etapie okręgowym XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

W tym roku  te prestiżowe zawody rozegrały się w Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Do rywalizacji o udział w ogólnopolskim finale centralnym stanęło 95 uczniów z 23 szkół budowlanych Okręgu Rzeszowskiego reprezentujących województwa podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie.

Głównym organizatorem olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Tematyka olimpiady obejmuje zagadnienia wykraczające poza zakres podstawy programowej, uwzględnia też przedmioty ogólne takie jak: matematyka, fizyka, chemia stanowiące podbudowę kształcenia zawodowego.

Życzymy naszym uczniom zadowalających wyników.