15 maj 2018

DZIEŃ EUROPY 2018 – ŚWIĘTO EUROPEJSKICH PAŃSTW, KTÓRE OBCHODZONE JEST 9 MAJA

Chyba niewielu ludzi w Europie wie, że to 9 maja 1950 r. uczyniono pierwszy krok w tworzeniu tego, co znamy dziś pod nazwą Unii Europejskiej.

Dlatego uczniowie naszej szkoły w ramach programu EPAS postanowili uczcić ten DZIEŃ w szczególny sposób.

Ambasadorzy programu prezentowali stroje i tradycyjne potrawy krajów Unii Europejskiej. Poprzebierani za przedstawicieli takich krajów jak: Polska, Niemcy, Francja, Grecja , Hiszpania z własnoręcznie zrobionymi potrawami celebrowali ten ważny dla każdego Europejczyka Dzień najpierw wśród młodzieży naszej szkoły a później wspólnie z mieszkańcami miasta na rynku głównym w Lubaczowie.

Wśród miłej i wesołej atmosfery przypominali o wartościach Unii Europejskiej, o programie EPAS, o samym Dniu Europy i zachęcali młodzież naszej szkoły i mieszkańców miasta Lubaczowa do wspólnego świętowania.

Dzień minął szybko ale bardzo owocnie, a nasi Ambasadorzy już planują kolejny Dzień Europy 2019!