14 cze 2018

„Wynalazki, wynalazki trudno bez nich żyć, choć tak proste nieraz rzeczy nam przydają się…”

Rozwój techniki i cywilizacji zawsze fascynował młodzież. Powszechnie znane i stosowane wynalazki mają swoją interesującą historię. Młodzież postanowiła ją poznać, a efekty swoich dociekań przedstawić społeczności szkolnej.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że z krajów niemieckojęzycznych to przede wszystkim Niemcy słyną jako kraj wynalazców i innowacyjnych rozwiązań. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile rzeczy z naszego codziennego otoczenia jest „Made in Germany”, czyli „Hergestellt in Deutschland”.

Uczniowie klas 1., 2.i 3. Zarówno liceum, technikum jak i szkoły zawodowej przygotowali wystawę przedstawiającą wynalazki i ich autorów, a swoje prace zaprezentowali w trakcie Dni Otwartych
24-25 kwietnia na hali sportowej. Wśród tych wynalazków znalazły się: